Osiem gór

7/10

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich kochających góry i refleksyjne kino. Piękne zdjęcia, urzekający klimat, frapująca historia i poszukiwanie siebie. Może rzucić to wszystko i jechać w Alpy?

„Osiem gór” to obraz zrealizowany przez reżyserski tandem Felixa Van Groeningena i Charlotte Vandermeersch na podstawie powieści  Paolo Cognettiego pod tym samym tytułem. Film o męskiej przyjaźni. Główni bohaterowie poznają się, kiedy są chłopcami, a widzowie śledzą losy ich relacji na przestrzeni kolejnych 30 lat. Ich historia rozpoczęła się w maleńkiej wiosce we włoskich Alpach. Pietro spędza tam wakacje razem z mamą, a Bruno jest ostatnim dzieckiem w okolicy. Wybudowana droga, która miała być ułatwieniem, okazała się drogą ucieczki mieszkańców do innego życia może lepszego życia.

„Osiem gór” to filozoficzna opowieść, film skłaniający do zwolnienia, zatrzymania się, refleksji. Są również momenty chwytające za gardło. Poszukiwanie swojego miejsca w życiu, towarzyszące temu rozterki, wzloty, upadki, wieczna tułaczka i tęsknota. Film o ludzkiej egzystencji. I do tego pięknie sfotografowane Alpy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *